Výlety, aktivity

VÝLETY NA ŠUMAVĚ - to je tak široké téma, že na ně určitě nevystačí jeden víkend - ba ani celá Vaše dovolená. Sami si jistě najdete na Šumavě mnoho míst, která Vás budou lákat k návratům ... Ale pro začátek - alespoň několik tipů najdete zde - na našich stránkách.
Pro ty z Vás, kteří by chtěli poznat Šumavu "cestou poutnickou" - tedy krok za krokem - doporučujeme k přečtení tři díly "Země zamyšlené" od spisovatele Ladislava Stehlíka. Neodoláte - vydáte se pak po stopách historie, po stopách života, jaký vedli naši předkové na "staré Šumavě". A zároveň poznáte, co Vám může nabídnout dnes - není to málo...

300 metrů od apartmánu se nachází Skiareál Kašperské Hory, který disponuje 3 vleky. Sjezdové tratě jsou střední obtížnosti a pro vaše ratolesti je zde připravena cvičná louka.
Její poloha na vrcholu Sedla, v 900 m.n.m. umožňuje kruhový výhled. Rozhledna je dostupná z Albrechtic vzd.od Kašp.Hor cca 9 km - po značené turist.stezce vedoucí od románského kostelíku, je otevřena celoročně a vstup je zdarma.
Vzdálený 5 km od Kašperských Hor. Krásná, pohodlná procházka s možným brzkým návratem zpět do útulného apartmánu v Kašperských Horách.
Po výletu na hrad Kašperk si můžete smlsnout na dobré domácí kuchyni v malé stylové restauraci Rychta na Račánku pod parkovištěm pro hrad ...
Ke zřícenině Pustého hrádku se pojí spousta strašidelných pověstí. Není divu - je opravdu pustý a místo má zvláštní atmosféru. Je z něj ale jeden z nejkrásnějších - a méně známých - pohledů na hrad Kašperk.
Hrad vzdálený cca 14 km od Račánku - nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách. Podle pověsti přišel Jan Žižka pod Rábím o své druhé oko.
Když se podíváte z apartmánu vpravo, uvidíte za kašnou krásný dům - Café-restaurant NEBESPÁN s útulným interiérem a letním posezením na terase.
Jedná se o zcela unikátní skalní pevnost pocházející z období 5. až 7. století před naším letopočtem.
Zlatonosná Otava protéká údolím pod Kašperskými Horami - z Kašperských Hor k ní máte cca 2 km na její břeh. Pstruhová řeka - jedna z nejkrásnějších v Čechách.
Krásná, nespoutaná horská říčka - její jméno se k ní hodí. Na soutok dravé Vydry s její klidnější "sestřičkou" Křemelnou u Čeňkovy pily dorazíte z Kašperských Hor asi po 5 km jízdy autem.
Kdysi "královské horní město" - těžba zlata je tu diskutována dodnes...náměstí s kostelem vypovídajícím o dlouhé historii, radnicí s krásnými štíty,které vypadají jak nazdobené od cukráře.
"Brána Šumavy" - město v malebné poloze na obou březích řeky Otavy, "stulené" pod úbočím památného vrchu Svatoboru s rozhlednou na vrcholu.
Horské město Železná Ruda leží v nadmořské výšce 754m, v údolí říčky Řezné a ze všech stran je lemováno horskými vrcholy. Svojí polohou vytváří Železná Ruda ideální podmínky pro jak pro zimní a letní turistiku, tak i pro relaxaci.
Na okraji Nezdic je malý lyžařský svah s vlekem vhodný i pro úplné začátečníky a malé děti - je dostupný z Kašperských Hor autem ve vzd.cca 7 km.
K nejstarším farním kostelům v kraji právem patří strašínský kostel Narození Panny Marie. Je to starobylé poutní místo, kde najdete nejen klid a krásný výhled, ale také skalku za kostelem, o níž se traduje, že je to místo zázračné...
Tam se zajeďte určitě podívat - je vzdálena z Kašperských Hor cca 16 km autem krásnou krajinou - přes Nezdice, Strašín a Lazna horskou silničkou kroutící se v serpentinách divokým šumavským lesem až na vrchol k rozhledně.
Rozhledna je dostupná z obce Prášily, nikoli však automobilem. Lze použít kolo nebo se na Poledník vydat pěšky. Za namáhavý výstup je návštěvník odměněn kruhovým rozhledem.
Když si uděláte výlet na něco dobrého na Rychtu na Račánku, jste mu tak blízko, že byste na jeho úbočí spočítali stromy. Ale zkuste si vyjít na jeho vrchol po cestě, kterou neznáte a není značená.
Magické místo opředené mnoha šumavskými pověstmi. Hezký výlet v blízkosti Kašperských Hor, se dá spojit s návštěvou horského střediska Javorník na Šumavě.
Čeňkova pila je místo, kde soutokem dvou křišťálově čistých šumavských říček Vydry a Křemelné vzniká zlatonosná Otava. U soutoku najdete technickou památku - zrenovovanou malou vodní elektrárnu.
Kostelík v Albrechticích je místo, které na Vás zapůsobí svojí starobylostí. Hřbitůvek kolem něj Vám "nesvírá srdce" - cítíte jen klid - jako by tohle místo dokázalo zastavit "běh času".

Některá místa "výletů" v našem menu jsou tak blízko od apartmánu v Kašperských Horách, že se na ně dostanete procházkou, všechna ostatní najdete ve vzdálenosti max. 35 km.  

Až jednou budete chtít "spočinout" na Šumavě a zatoužíte, aby se stala Vaším domovem - najděte si jej na stránkách realitní kanceláře, kterou dobře známe - www.muller-reality.cz