Výletní restaurace Rychta na Račánku

Po výletu na hrad Kašperk si můžete smlsnout na dobré domácí kuchyni v malé stylové restauraci Rychta na Račánku pod parkovištěm pro hrad.

Rychta na Račánku (v nadmořské výšce 830m) je rozložitý šumavský penzion, který vznikl kompletní rekonstrukcí a dostavbou původní horské usedlosti – polosamoty. Krásná poloha a blízký hrad Kašperk, méně známá zřícenina Pustý hrádek a výhled na horu Ždánov činí z Račánku zajímavý turistický cíl na Šumavě. Nabízí ubytování ve stylových, dobře vybavených pokojích; k dispozici je i jeden komfortní apartmán.

V interiérech převažuje dřevo a chalupnický styl. K penzionu patří restaurace s dobrou staročeskou kuchyní. V létě Vás uvítá terasa obklopená šumavskou přírodou a v zimě se budete dobře cítit v naší restauraci s kachlovými kamny. Pro hosty je k dispozici soukromé parkoviště. Račánek je celoročně velmi dobře dostupný autem po silnici Kašperské Hory - Nezdice.

Terasa restaurace Rychty na Račánku je místem, z něhož se těžko odchází.... Mnozí hosté se vracejí kvůli posezení u bytelných stolů z kulatiny - při dobrém víně, jehož výběr není všude běžný. Také jiné dobré pití po dobrém jídle Vás tu dokáže pozdržet i po západu slunce. Tehdy postupně tmavne ježatý hřeben smrčin na obrysu mohutného vrcholu hory Ždánov - až splyne s hvězdnatou oblohou ... a Vy vdechujete plnými doušky snad nejčistší vzduch ve střední Evropě ... mizí starosti všedního dne - je Vám báječně ...